Milli ve Yerli

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARİHİ SEÇİM MANİFESTOSUNU AÇIKLADI..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran'da yapılacak seçimler için partisinin manifestosunu açıkladı!. "Ahdim Olsun ki" diyerek manifosto başlıklarını açıklayan Erdoğan ; daha fazla özgürklük, daha fazla gelir, daha fazla huzur, muasır medeniyetler seviyesine çıkmış bir Türrkiye vaad etti!.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARİHİ SEÇİM MANİFESTOSUNU AÇIKLADI..
  • 06 Mayıs 2018, Pazar 18:03

AK Parti İstanbul Teşkilatı, hummalı bir şekilde hazırlandığı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran Seçim Manifestosu’nu açıklayacağı il kongresine için son rötuşları yapıyor.  Erdoğan’ın yeni çılgın projelerinin yanı sıra Türkiye’nin diriliş ve yenilenmesinin yol haritasını açıklayacağı kongre hazırlıkları tamamlandı. Önce Başbakan Binali Yıldırım salondakilere hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan önce salon dışındakilere sonra da salondakilere konuştu. Erdoğan "Ahdim olsun ki..." dedi ve vaatlerini sıralayıp söz verdi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sezlerinden satır başları..

- Toprağı sıksan şühedamızın fışkırdığı, destanımızın yazıldığı, türkümüzün okunduğu Türkiye'mizi aziz bildik..

- Her darbede hapse düşen, zulüm gören, acı çeken biz olduk. Varlığımıza, birliğimize, dirliğimize, refahımıza, huzurumuza kastettiler. Yılmadık, yıkılmadık. Mücadeleden bir adım geri durmadık..

O GECE ÖLÜMÜ ÖLDÜRDÜNÜZ..

- Erdem, irade ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırdık..
- Bu ülkenin gördüğü en büyük ihaneti, yakın tarihin kaydettiği en cesur, en kahraman direnişle, milletimizle birlikte başarısızlığa uğrattık. Biz, 15 Temmuz gecesi çıplak elleriyle tankları durduranlarız. Sizleri kutluyorum, sizleri tebrik ediyorum, siz o gece ölümü öldürdünüz.
- Daha önce merhum Menderes'e, merhum Özal'a, merhum Erbakan Hocamıza, merhum Türkeş'e, merhum Yazıcıoğlu'na, diğer milli ve yerli siyaset insanlarımıza verdiğiniz emaneti, şimdi biz muhafaza ediyoruz..
AK Parti'nin hamurunu milletimiz yoğurdu, siz yoğurdunuz, rotasını milletimiz çizdi. AK Parti'nin hikayesi Türkiye'nin hikayesidir.
- Milli olmak, faize giden parayı yatırımlar ve sosyal yardımlar yoluyla millete aktarmak demektir. Yerli olmak Türkiye'yi 5 cente muhtaç halde IMF kapısında bekletmemek, savunma sanayinde dışa bağımlı olmamak demektir..

ARTIK OLDU BİTTİLERE İZİN YOK..

Geride bıraktığımız 16 yıllık diriliş döneminde büyük dirençlerle karşılaşsak da, bir zamanlar hayal edilmesi imkansız olanı hep birlikte başardık.
- Artık coğrafyamızda Türkiye'nin güçlü iradesine rağmen kirli oyunlar kurmak, sınırlar tanzim etmek, oldu bittiler yapmak mümkün değildir.
- Dün olduğu gibi bugün de demokrasiden, özgürlükten, hakların serbestçe kullanılmasından yanayız, yarın da öyle olacağız. Ancak biz aynı zamanda güçlü olmaktan, bağımsız olmaktan da yanayız..

AB'YE TAM ÜYELİKTEN VAZGEÇMEDİK..

- Son zamanlarda muhataplarımızda aynı kararlılığı ve isteği görmesek de Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefinden asla vazgeçmedik.
- Tıpkı Kasım 2002'de, Temmuz 2007'de, Haziran 2011'de, Ağustos 2014'te, Kasım 2015'te, 16 Nisan 2017'de olduğu gibi 24 Haziran'da da biz bu şahlanışa talibiz.
- İçinde bulunduğumuz dünyada Türkiye, bölgesinin en önemli gücü haline geliyor. Yeni dönemde Türkiye küresel bir güç, öncü bir ülke olacak.

24 HAZİRAN BİR MİLAT OLACAK..

- 24 Haziran seçimleri Türkiye için bir milat olacak..
- Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle şahlanış ve yeniden yükseliş idealimiz tüm unsurlarıyla hayata geçecek.
- Tam kuvvetler ayrılığı ile Meclis yasa yapmaya ve hükümeti denetlemeye, hükümet etkili icraata, yargı da bağımsız ve tarafsız bir biçimde adaletin tecellisine odaklanacak..
- Vesayet düzeni de bürokratik oligarşi de tamamen son bulacak..
- Demokratik siyasetin kurumsallaştığı bu yeni sistemde, istikrar kalıcı hale gelecek. Hızlı karar, gecikmeyen icraat ve etkili yönetimle, ekonomik büyüme ivme kazanacak..
- Türkiye 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyecek..

HERKESİN MAL GÜVENLİĞİ VE TİCARET ÖZGÜRLÜĞÜ... 

- Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle milli gelir artacağı ve tabana daha fazla yayılacağı için, gelir grupları arasındaki makas hızla kapanacak.
- Herkesin mal güvenliği ve ticaret yapma özgürlüğü, daha güçlü bir şekilde hukuk devletinin güvencesi altında olacak..

AHDİM OLSUN Kİ?.

- Ahdim olsun ki; yeni dönemde Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak..
- Yerli otomobil ve savunma sanayii alanındaki projelerimiz süratle hayata geçecek..
- Ahdim olsun ki faizler, enflasyon ve cari açık düşecek..
- Kanalistanbul ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi büyük projeler mutlaka hayata geçecek. İstanbul'daki yeni havalimanımız bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda hizmete girecek..
- El birliğiyle Türkiye ekonomisini büyütecek ve dünyaya markalar sunacak küresel bir güç haline getireceğiz.
- Dış politikamızın temel ilkeleri 'bağımsızlık','milli çıkar', 'milli güvenlik' ve 'vicdani duruş' olmaya devam edecek. Kimsenin efendiliğini kabul etmediğimiz gibi kimseye de efendilik taslamayacağız..

BU CAN BU BEDENDE OLDUKÇA..

- Küresel bir güç olmak için kendi silahlarımızı üretmeye devam edeceğiz. Altay tankımız gibi, Atak helikopterimiz gibi, İHA’larımız, SİHA’larımız gibi savunma sanayii değerlerimizi artıracağız. Hedefimiz karada, havada, denizde, her alanda yüzde yüz yerli savunma sistemlerine Türkiye olarak sahip olmak..
- Türkiye hem büyük tehditler, hem de büyük fırsatlar barındıran yeni uluslararası ortamın güçlü bir aktörü olacak. Yeter ki siyasi istikrarımızı koruyalım, yeter ki güçlü bir siyasal liderlikle yolumuza devam edelim..
- Bu can bu bedende olduğu müddetçe terör örgütlerine dünyayı dar etmekten asla vazgeçmeyeceğiz..
- Türkiye, yeni dönemde sınırlarını terör örgütlerinden temizlemek için Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı gibi harekatlarına yenilerini ekleyecektir.
- Aynelarab’tan Haseke’ye, oradan Sincar ve Kandil’e kadar tek bir terörist bırakmayana kadar operasyonlarımız devam edecektir..

YOLSUZLUK YOKSULLUK VE YASAKLARLA MÜCADELE..

AK Parti yürüyüşüne başladığımız günlerde 3-Y olarak adlandırdığımız yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadele etmek, en önemli hedeflerimiz arasında olmaya devam edecektir..
- Kuruluş ve diriliş döneminin kaçınılmaz çalkantıları içerisinde huzurundan özellikle olan, kendisini ötelenmiş hisseden, hakkını alamadığını düşünen herkese, devletimizin şefkat, merhamet ve adaletli kolları sonuna kadar açıktır..
- Milletimizin refahını sağlamak ne kadar önemliyse, din ve vicdan hürriyetinin önündeki engelleri kaldırmak da bireysel özgürlükleri güvence altına almak da o kadar önemlidir.
- Siyasi, ideolojik, dini, mezhebi, etnik farklılıklarımızı ayrışma ve düşmanlık noktaları değil, hayatın renkleri olarak gören herkesle, bu yolda birlikte yürümeye hazırız..
- Kadına karşı istismar, şiddet ve taciz; insanlığa karşı işlenmiş büyük suçlardır. Bu ayıbı ülkemizden tamamen silene kadar bütün çabamız ve gayretimizle devam edeceğiz..
- Cumhur İttifakı; erdem, irade ve cesaretle Türkiye'nin şahlanışının adıdır..
- Hep dimdik duracağız. Bu ülkeye diz çöktüremeyecekler. Bu halka boyunduruk vuramayacaklar..
- Tarihin önünde, ecdadımızın huzurunda, şahitliğinde Allah’a and olsun ki davamızı 2023’e, 2053’e, 2071’e taşıyacağız..
- Yemin Olsun yolumuzdan dönmeyiz... Yemin olsun hedeflerimizden vazgeçmeyiz... Yemin olsun kardeşliğimize halel getirmeyiz...

- Erdoğan'ın salon dışındaki sözlerinden satır başları..

AFRİN'DE ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI... "Manifestomuzla birlikte Başkanlık Sistemi'nin geleceğini ortaya koyacağız. Bizim ahdimiz var bundan taviz vermeyeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Afrin operasyonunda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 415. Rahat durmazlarsa devam..." dedi.
-Kardeşlerim unutmayın İstanbul Türkiye'dir. Biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik bundan sonrada böyle olacak. Rabbime hamd ediyorum bana sizler gibi yol arkadaşları nasip etti..
-Manifestomuzla, inşallah başkanlık sisteminin geleceğini ortaya koyacağız..

PARALEL DEVLETİ ÇOK SEVENLER PENSİLVANYA'YA..

-81 milyon tek milletiz. Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran'da tekrar vuracağız. Bunun adı ne olacak, Osmanlı tokadı olacak. Zira bizi bölemeyecekler. Topraklarımızı parçalayamayacaklar.-Sınır ötesine geçtik mi, geçtik. Neden, çünkü rahat durmadılar. 
-Paralel devleti çok sevenler Pensilvanya'ya. Biletlerini de alırız, göndeririz..

"SÜRPRİZ OLACAK..." AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’un bizzat takip ettiği hazırlıklar kapsamında Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nu ‘manifesto festivaline’ hazır hale getirildi. İl Başkanı Şenocak Başbakan Binali Yıldırım’ın da kalıtacağı kongrede bir de “Sürpriz olacağına” da dikkat çekmişti..

400 YERLİ VE YABANCI GAZETECİ... İl genelinde 12 milyon el ilanıyla İstanbullular kongreye davet edilirken, salonda 30 bin, dışarıda da 100 bin bayrakla süsleme yapıldı. Yerli ve yabancı 400’e yakın basın mensubunun akredite olduğu kongrede, Erdoğan’ın salon dışında da yaklaşık 200 bin kişiye hitap etmesi bekleniyor..

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

TÜRKİYE'YE KARŞI BİR DIŞ MÜDAHALE VAR MI?.

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık