Milli ve Yerli

İBRAHİM KUTLAY YAZDI: KERHANE AÇMAK İN, TANZİM AÇMAK OUT!.

Ulan millete bir yudum su vermekten aciz olduğunuz dönemlerde İstanbullulara "Su Durakları" kurup paslı tankerlerle içme suyu verdiğinizi ne çabuk unuttunuz!. Devlet o zaman Sucu olmuyordu da şimdi Manav mı oldu!. İstanbul'u yönettiğiniz dönemde çöplerinizi pisliğinizi toplamaktan aciz günlerinizde millete maske dağıtırken devlet Maskeci olmuyordu da şimdi Manav mı oldu!.

İBRAHİM KUTLAY YAZDI: KERHANE AÇMAK İN, TANZİM AÇMAK OUT!.
  • 12 Şubat 2019, Salı 0:10

Şu memleketin derdi bitmez Vallahi!.

Devlet istihdam için zenginin yanında olur bir kulp bulup takarlar, devlet sahip çıkmak için yoksul vatandaşın yanında olur bir bahane bulup saldırırlar!.

İyi yapar kötü derler, kötü yapar iyi derler!.

Anlayacağınız; kış kışlığını yapmaktan bunlar puştluğunu yapmaktan asla vazgeçmezler!.

Dönüp bir yol tarihlerine bakın!.

Her türlü ihanetin içinde olanlar da onlar oldu, yaptıkları ihaneti başkalarına yığmaya kalkanlarda yine onlar oldu!.

1923 yılında koca bir imparatorluğu bozuk para gibi harcayıp anlı şanlı Sultanları "Kızıl Sultan, Vatan Haini, İngiliz Uşağı" gibi mesnetsiz iftiralarla karalayarak sürgünlere yolladılar yetmedi, kan ve gözyaşı ile kazanılmış 1 milyon 650 bin KM2'lik vatan toprağını Lozan gibi düzmece antlaşmalarla peşkeş çeke çeke 780 bin KM2'ye düşürdüler yetmedi, savaşlardan çıkıp kuru ekmeğe muhtaç bir millete gönderilen sakaların üzerine çöküp kendilerine özel bankalar kurarak yıllarca sömürdüler yetmedi, garibim köylünün karşısına diktikleri kolluk kuvvetleri ile kümeslerdeki 3 5 yumurtayı bile devlet malı diye tutanak tutup ipotek ettiler yetmedi, Mareşal Fevzi Çakmak, Kâzım Karabekir gibi savaş kahramanlarının galibiyetlerini bile gasp edip kendilerini "Kahraman" ilan ettiler yetmedi, gavur icadı şapka için bile gıkını çıkaran kim varsa asıp kestiler bombaladılar yetmedi, kerhaneye meyhaneye ahıra çevirip satmadıkları Camii kalmadı yetmedi, girdikleri ilk seçimde hazmedemedikleri yenilginin faturasını kendilerini sandığa gömen Başbakan'a ve bakanlarına kesip yağlı urgan ile sallandırdılar yetmedi, şimdi de kendi yedikleri haltları 16 yıldır ülkeyi yöneten devlet liderine ihale etmeye kalkarak siyaset yapıyorlar sözümona!.

Geçmişiyle, tarihiyle, icraatlarıyla, kahpelikleriyle milletin hafızasına kara bir leke olarak kazındıklarını görmezden gelip sütten çıkmış ak kaşık gibi utanmadan sıkılmadan ortalıkta dolaşmaları yetmiyormuş gibi bir de yaptıkları alçaklıkları süslü kelimelerle boyayıp zeytin yağı misali su üstüne çıkmaya çalışıyorlar!.

Amerika'nın dolar operasyonu çektiği zamanlarda ülkenin batıp kovduğumuz IMF'ye el açması için akşamdan kalma yarı ayık kafalarıyla Cuma Namazlarına bile gidip Dualar ettiklerine şahit olduğumuzu unutup Din Tüccarlığı bile yapmaya kalktıklarını Laplaik seçmenlerine nasıl izah ediyorlar Vallahi en çok onu merak ediyorum!.

Vatanı bölmeye kalkan teröristlerle işbirliği yaptıkları yetmiyormuş gibi şimdi de Gıda Teröristleri ile işbirliği yapmalarını hayretle izliyoruz!.Geçtiğimiz seçimlerde milleti galeyana getirip kuru soğan fiyatları üzerinden darbe yapmaya kalkanlar şimdi de Gıda Teröristlerinin belini kırmak için şehirlerin işlek noktalarına belediyeler tarafından kurulan HALK SEBZE noktaları üzerinden devleti aciz gösterme gayretine girdiler!.

Neymiş efendim; 1970'lerde 80'lerde gördükleri tüpgaz kuyruklarını şimdi HALK SEBZE standlarının önünde görmeye başlamışlar, devlet 40 yıl geriye gitmiş ve beyfendiler de ibretle izliyorlarmış!. Koca devlet işi gücü bırakmış da manavcılık yapıyormuş!.

Peki sormazlar mı adam olana; aynı devlet sizin yönetiminizdeyken kurban kesip kerhane açarken p*zevenklik yapmıyor muydu?.

Aynı devlet sizin yönetimizdeylen, Amerikan askerleri gelmeden önce kerhaneleri beyaz badana ile boyayıp kendi kadınlarımıza şehvet uyandıran kıyafetler giydirerek Conilere godoşluk yapmıyor muydu?.

Aynı devlet sizin yönetiminizdeyken, "Denize Döktük" dediğiniz Yunanların komutanı Venizelos'un koluna kendi karısını takıp arkasından sırıtarak yürüyen Kudretli Paşanız zamanında gavatlık yapmıyor muydu?.

Aynı devlet sizin yönetimizdeyken, ülkenizi işgâl eden düşman Edward'a İstanbul'un göbeğinde üstü açık arabayla Amerikan bayrakları altında tur attırırken şerifsizliğin en daniskasını yapmıyor muydu?.

Bunca ihanetin altında kabak gibi imzanız olacak ama devlet fırsatçı kabzımallara haddini bildirip milletine aynı ürünü 3'te 1 fiyatına sununca Manavcı ve geri gitmiş olacağız öyle mi?.

Ulan millete bir yudum su vermekten aciz olduğunuz dönemlerde İstanbullulara "Su Durakları" kurup paslı tankerlerle içme suyu verdiğinizi ne çabuk unuttunuz!. Devlet o zaman Sucu olmuyordu da şimdi Manav mı oldu!.

İstanbul'u yönettiğiniz dönemde çöplerinizi pisliğinizi toplamaktan aciz günlerinizde millete maske dağıtırken devlet Maskeci olmuyordu da şimdi Manav mı oldu!.

21. yüzyılda Türkiye'nin turizm cenneti olan yönettiğiniz İzmir'de daha milletin s*çtığı b*ku kanalizasyonlara taşımaktan acizsiniz, İzmir'in sokakları adeta köstebek yuvasına dönmüş, millet bitmeyen metro çalışmanızı "Ölümsüz Aşk" diyerek paylaşıp resmen ananıza avradınıza sövüyor ama sizin derdiniz devletin millete ucuz meyve sebze satması değil mi!.

Daha adam akıllı bir kurultay yapmaktan acizsiniz, her toplantınızda masalar sandalyeler havalarda uçuşuyor, biriniz diğerinizin önünde korkusundan arkasını dönemiyor, nerede ne it köpek varsa beraber aynı tastan yiyip içiyorsunuz, terörist leşlerinin cenaze törenlerinde salya sümük ağlayarak ağıtlar yakıyorsunuz, PKK işbirlikçileriyle marşlar söyleyip Apo posterleri altında Kandil teröristlerinin marşlarını hazırola geçip eşlik ederek dinliyorsunuz ama "Devlet Manav oldu" öyle mi?.

Devlet sizin gibi kahpe karakterli vatan haini olmasın da, soysuz sopsuz memleket düşmanı olmasın da, kanı sütü bozuk ciğeri beş para etmez olmasın da, varsın "Manav" olsun!.

Sıkıntı yok!!!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

TÜRKİYE'YE KARŞI BİR DIŞ MÜDAHALE VAR MI?.

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık