PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 22 Ocak 2018, Pazartesi 16:59
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Afrin Harekâtı..

Öncelikle ülkemizin bekası için Suriye'de terör gruplarına karşı Şahadeti kendilerine mükâfat olarak görüp vatani görevini yerine getiren komutanlarımızı, Mehmedlerimizi ve onlara yardım eden isimsiz kahramanlarmızı Allah muvaffak etsin..

Zor şartların ve zamanların imkânsızlığı içerisinde oldukları halde "Ailenize Bir Mesajınız Var mı?" diye soran muhabire "Beklemesinler Bizi Ağabey" cevabı verecek kadar ülkesi için fedakâr olan askerlerimizin hakları nasıl ödenir bilinmez ama onlara Dua etmek yerine "İşgâlci" yaftası yapıştırmaya kalkan ve hala bu memleketin ekmeğini yiyip imkânlarından da sonuna kadar faydalanmayı ihmal etmeyen şerefsizlerin de Allah bin türlü belâsını versin!.

Bir yanda ABD'nin, Avrupa'nın, BM'nin ve onları finansal olarak destekleyen Arap ülkelerinin ağızları açık izleyip içten içe takdir ettikleri ama durdurmak içinde her türlü puştluğa başvurdukları bir ordu ile neredeyse sıfır hata düzeyinde Suriye'de destan yazan Türk Ordusu var, diğer yanda muhalefet partisi adı altında terör destekçiliği yapıp bugün savaştığımız terör gruplarına halka hizmet amacı ile tahsis ettiğimiz yardımları aktaran kanı bozuk muhalefetimiz var, öbür yanda da "Mustafa Kemâl'in Askerleriyiz" diye nara atıp operasyon çerçevesinde öldürdüğümüz teröristlerin haklarını hukuklarını savunmaya kalkan soysuzlarımız var!.

ABD "Demokrasi Götürüyoruz" bahanesiyle Irak'ı işgâl etmek için yola çıktığında tanlarını Orta Doğu çöllerinde ilerlerken fotoğraflarını gazetelerinin manşetlerinden servis edip elin gavuruna kahramanlık güzellemeleriyle manşetler atan atan medyamız bugün Tekbir ve marşlarla ilerleyen Türk Tanklarının fotoğraflarını fotomontaj gibi basit ve ucuz teknolojik hilelerle kullanarak Orta Doğu'yu Cehenneme çeviriyormuşuz intibası uyandırmaya kalkıyor milletin gözünde!.

Kimse de ağzını açıp "Amerika Orta Doğu'yu Cehenneme Çevirirken Kullanılan O Tankların, Helikopterlerin, Uçakların Yakıt İhalesini Aydın Doğan Bizzat Almıştı, O da Bu Vahşete Ortak Oldu" diyerek fikir beyan etmiyor nedense!.

Bugün fotomontajlarla Türk Askeri Suriye'de kara bir propaganda ile karalanmaya kalkılıyor ama o günlerde ABD askerlerinin gerçek zulüm fotoğraflarının yayımlanmaması için üç maymun rolündeydi herkes!.

Türkiye'de bitme noktasına kadar getirdiğiniz terör örgütü PKK'nın mensupları tası tarağı toplayıp Suriye'ye kaçtıkları için yılanın başını orada ezmek maksadı ile yola çıktığımız gerçeğini bildikleri halde Afrin'de öldürdüğümüz terör mensuplarını sanki sivil ve masum birer Afrin köylüsü gibi göstermeye kalkıp kendi ğlkelerine ihanet edecek kadar gözlerini karartmış durumdalar!.

Ana Muhalefetin Lideri olacak çapsız Almanya'dan operasyonu desteklediğini beyan eden bir açıklama yapıyor, aradan henüz yarım saat bile geçmeden aynı Ana Muhalefet partisinin terö destekçisi vekili sosyal hesaplarından "Savaşa Hayır" başlığı altında öldürülen teröristler için ajitasyon methiyeleri yazıp çiziyor!.

Düne kadar "Neredesin Delikanlı Tayyip, Suriye'ye Girsene Hadi" manşeti atan aynı yavşak medya bugün "Erdoğan Başkanlık Koltuğunı Sağlama Almak için Ülkeyi Orta Doğu Bataklığına Sürüklüyor" manşeti atıyor!.

Hamile karısının yanında ensesine kurşun sıkılarak sokak ortasında infaz edilen askerimiz için kuru kuru kınama mesajı yayımlayan siyasetçi kılıklı terör destekçileri, mesele Suriye'de öldürülen teröristler olunca insan hakları üzerinden millete vicdan dersi vermeye kalkıyorlar!.

Kış Kışlığını Puşt Puşluğunu Elbette Yapacak ama mesele kışlıktan ve puştluktan da öteye geçip vatana ihanet etme derecesine kadar dayandı!.

Sınır ötesinde savaş halinde olmamızı fırsat olarak görüp sokak eylemleri çağrısı yapan HDPKK'nın çakma Seloş'u Ayhan Bilgen'i Cumhurbaşkanı Erdoğan sert ifadelerle uyardığı için ortalığı ayağa kaldıran demokrasi pezevenkleri, 6-7-8 Ekim olaylarında vahşice katledilen 51 kişi için bir taziye mesajı bile yayımlayı akıllarının ucundan bile geçirmeye zahmet etmemişlerdi!.

"Kendi Ülkemizde Mülteci Olduk" diyecek kadar Ensarlıktan ve İnsanlıktan uzak karakter fukaralarının Suriye'yi terörden temizleyip ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizi güvenle tekrar ülkelerine gönderme gayreti içine girince neden bu kadar yırtındıkları da ayrı bir parodi hali!.

Savaş çıkacak korkusuyla ekonominin çökeceğinden endişe edip ülkelerinin diz çöküp tekrar gavurun boyunduruğu altına girmesine razı olacak kadar zavallı bir zihniyetin ülkemde aldığı nefes bile oksijen israfından başka birşey değilken Şehid olacak askerlere bile şimdiden göstermelik ağıtlar yakmaya başlamaları da asıl niyetlerinin ölecek insanlar olmadığına en büyük kanıt değil mi!.

Zaman neleri getirir neleri götürür bilinmez elbette, şayet bu zihiyetin bize getirecekleri de bizden götürecekleri de sadece üzerimizdeki ölü toprağından başka birşey olmayacaktır bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın!.

Mevlana Celaleddin Rumi Haretleri'nin de dediği gibi; her doğum sancı ile başlar ve sonunda güzellikler gelir..

Bu sancılı süreçte zamanı geldiğinde bitecek ama bu defa da doğacak olan çocuğa isim koymak için bizimle kavgaya tutuşacaklar, tıpkı ülkemize yapılan dev eserlere önce karşı çıkıp sonra atatürk ve ismet paşa isimlerini vermek için kavga çıkarmaya çalıştıkları gibi!.

Allah da bilir, orada yaşayan insanlar da bilir, daha önce gerçekleştirdiğimiz Fırat Kalkanı Harekâtındaki kardeşlerimiz de çok iyi bilirler ki biz gittiğimiz yerlerde hiç bir zaman işgâlci güç olmadık, bilakis mazlum halka Hakkın rızasını gözeterek yardım eli uzatan bir Türk olarak gittik!.

Ne geçmişimizde ne de içinde olduğumuz zaman diliminde tarih bizi utandıracak tek bir kelime bile yazamadı!.

Allah bundan sonra ki zaferlerimizde de başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm güvenlik güçlerimizden razı olsun ve hayırlısıyla bu zaferi birgün Filistin'de İsrail'e karşı da kazanmayı bizlere nasip etsin İnşAllah..

 

 

Sağlıcakla..

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık