PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 22 Ekim 2017, Pazar 21:44
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Bunun adı sanat değil ecdada yapılmış bariz bir şerefsizliktir!.

Yazının başlığını okuduğunuzda, Mısır Hidivi İsmail Paşa tarafından yaptırılan, Abdulhamid Han Hazretlerinin de amcazadesi Abdulmecid Han'a kendi parasıyla alıp hediye ettiği Abdulmecid Han Köşkünde sanat kisvesiyle yapılan alçaklıktan bahsettiğimi tahmin etmişsinizdir zaten!.

Sergi değil, Osmanlı'ya, Abdulhamid Han'a, maneviyatımıza, Dinimize, Kutsallarımıza küfür etmekle aynı anlamı taşıyan sosyetik bir eylem sadece!.

Sergide çıplak heykel figürleri kullanılıyor ve Allah lavzalarının altında, Abdulmecid Han Hazretlerinin secde için alnını koyduğu yerlerde, zikir çektiği noktalarda, Dua ettiği mimberlerde anadan üryan heykeller sergilenip sosyal medya mecrasıda özellikle kullanılıp sergiye gelenlerin çektikleri fotoğraflar dünyaya servis edilip "İşte KOÇ'un Türkiye'deki Gücü" mesajı gösterile gösterile veriliyor!.

Serginin sahibi KOÇ Grubunun başına geçen Ömer KOÇ olunca kimseninde sesi soluğu çıkmadı haliyle!.

Hani şu geçen yıl ölen ağabeyi Mustafa KOÇ'u Ayetlerle sarılı tabuta koyup İlhiyat Fakültesi Camii'sinden cenazesini kaldırarak Müslüman İşadamı İmajı çizmeye kalkan Ömer KOÇ!.

Sergi denen rezaletin yapıldığı köşk İstanbul Nakkaştepe'de, bölgenin sorumluluğu AK Partili Üsküdar Belediyesinde,  Cumhurbaşkanı AK Partili, Başbakan AK Partili, Turizm ve Kültür Bakanlığı koltuğunda AK Partili bir vekil oturuyor, atanan İl Valisini AK Parti Tayin etmiş, İlçe Kaymakamını keza AK Parti tayin etmiş, AK Partili bir İl Başkanı mevcut, İlçe Başkanı mevcut, Mahalle Başkanı mevcut, çok şükür hepsinin canı sağ, karnı tok, sırtı pek, Allah eksikliklerinide vermesin ama günlerdir ortalıkta serseri mayın gibi dolaşan bu skandala yukarıda mevkii ve makamlarını saydığım hiç kimseden bir tepki görememek akıl tutulması yaşattı sanki bana ve benim gibi yüzbinlerce AK Parti'ye gönül vermiş seçmene!.

Cumhurbaşkanlığının, Başbakanlığın veya İlgili Bakanlığın bu rezaletin ve ihanetin derhal durdurulması için bir talimat vermesi bu kadar zor olmamalıydı ve hiç birinin bu rezaletten haberlerinin olmama ihtimali neredeyse imkânsızdı!.

Dün konuyu sosyal medyada bir defa daha paylaştım ve "Bu Rezalete Devlet Bilerek mi Dur Demiyor, İllaki Vatandaşlarını Bir Araya Toplanıp O Sergiyi Başmasından Sonra mı Meseleye Devlet El Atacak" yazdım, aradan henüz yarım gün bile geçmedi ve BBP'nin eski İl Başkanlarından birisi haklı olarak tepkisini bir eyleme dönüştürerek sergiyi bastı!.

Sonuç: beklendiği gibi oldu, sergi rezaletini basan delikanlı heykelleri tekmeleyerek paramparça etti ve sergide bulunan ciğeri 5 para etmez soysuzlar tarafından "Sanat Düşmanı" ilan edilip hakaretlere uğradı!.

Basıncılığı hakaret, iftira ve yalan haberler üzerinden yapmayı şiar edinmiş ODA TV "Gericiler Sanat Sergisi Bastı" manşetiyle yırtık dondan çıkar gibi haberi "Sol"ucan zihniyeti galeyana getirecek güzellemeler yaparak paylaşmakta geç kalmadı her zaman olduğu gibi!.

Peki her oturup kalktıklarında ecdatla övünen, Abdulhamid Han'a yapılan haksızlıkları haykıran, Osmanlı'yı yıkanlara öfke kusan iktidar ecdada yapılan bu şerefsizce hakarete neden günlerce sessiz kaldı!.

Bir delikanlının gidip o rezalet sergiyi basmasından haberi olan, polisini olay yerine anında intikal ettiren, adli işlemlerin anında başlatan devletimiz neden o delikanlının kesip attığı tırnağı bile olmamayıp günlerce kör sağır ve dilsiz oldu!.

Sabahtan akşama kadar Recep Tayyip Erdoğan'a yakalalıkta yarışan, Bakanlara takla atmaktan Beyin Sulanması yaşayan, her fırsatta tarihiyle övünen, "Milliyiz, Yerliyiz, Osmanlıcıyız" gibi haberlerle kendilerini yere göğe sığdıramayan medyamızdan bu konu ile ilgili neden ele göze gelir ses getiren bir haber yayınlanmadı!.

Sergiyi KOÇ Grubu düzenlenlediği için mi ecdada yapılan bu saygısızlığa karşı salağa yattılar, KOÇ Grubuna ait markaların reklamlarından gelecek paralar bu kadar mı önemliydi ki şereflerini pazarlık konusu yaptılar!.

Size bir dost tavsiyesi: bu şerefsizlerin hiçi birisi ne millidir nede yerlidir, alayı iki kuruşun köpeğidir ve rüzgâr hengi taraftan eserse o tarafa yatan omurgasızlardır sadece!.

Mİlli ve Yerli olmak Recep Tayyip Erdoğan'dan güç alıp sağa sola salyalar akıtıp havlayarak meydan okumak değil, şartlar ne olursa olsun haksızlığa ve ihanete başkaldırıp doğru olanı yazmaktır!.

Bu konuda mütevazı olamayacağım için özür dilerim, ben bu rezaletin haberi masama konulduğu anda zerre kadar düşünme payını kendime vermeden büyük puntolarla "BUNUN ADI SANAT DEĞİL, ECDADA YAPILMIŞ ŞEREFSİZLİKTİR" attım ve haber müdürümün uyarısı "Hesap Sormaya Kalkan Olursa, Haberin Altında İbrahim Kutlayı'ın İmzası Var Dersin" diyerek konuyu uzatmadan kapattım!.

Zaman zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, hükümeti eleştirdiğim için "Hain, Nankör, Kripto" gibi haketmediğim sözlere muhattap edilsemde aç kalacağımı bilsem yine bildiğimi yazarım EvelAllah, bu konuda kimsenin şüphesi olmasın!.

Şu özeleştriyide yapmadan geçmek doğru olmaz elbette; ülke genelindeki Osmanlı mezarlıklarının tamamını dolaşın, göreceğiniz manzara hepsinde aynı!. Kırık dökük mezar taşları, hazinecilerin parçaladığı mezarlar, şarapçıların kafayı çekip attıkları alkol şişeleri, kedi köpek yuvaları, itin kopuğun sevgilileriyle kaçamak yapmaları, kâğıt ve ambalaj atıklarıyla çöplüğe dönmüş haraberer göreceksiniz sadece!. Daha devlet olarak ecdadın mezarına sahip çıkmayı becerememişken kalkıp KOÇ Grubunun yaptığı rezaleti eleştirmekte biraz ahmaklık galiba!.

Birde ülke genelindeki Yahudi, Hristiyan veya başka dinlere mensup olanların mezarlıklarını dolaşınca insan utancından yerin dibine giriyor!. Mezarlarında en küçük bir tahribat yada deformasyon görmek imkânsız, ağaçların nizami budanmasından çimlerin özenle biçilmesine, temizliklerinden özenmelerine kadar heriflerin maneviyatlarına olan saygılarına insanın şapka çıkarıp tebrik etmekten başka şansı kalmıyor!.

Yazıya son vermeden önce sizi kendinizle yüzleştirecek bir soru sormak isterim dostlar: Sizde Ömer KOÇ denen ecdad düşmanı kadar zengin bir işadamı olsaydınız ve onun toz konduramadığı atatürke ait olan evde bir Mevlid okutup Ayet ve Hadislerin yazılı olduğu lavzalar, tablolar, sergileseydiniz başınıza neler gelebileceğini düşünmeye dahi cesaret edebilir misiniz, bir 10 Kasım günü anıtkabire gibip elinizdeki Kur'an-ı Kerim'i açıp sesli bir şekilde okuturlar mı size, saat 9'u 5 geçe onlar gibi her ne yapıyorsanız o anda bırakıp kıpırdamadan durmazsanız başınıza neler geleceğini tahmin edebiliyor musuz!.


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık