PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 30 Ağustos 2017, Çarşamba 11:42
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Hem geç kaldık hem acele ettik!.

Dile kolay, tam 40 yıl boyunca ilmek ilmek damla damla devletin her alanına sızmışlar ve gelip geçen her hükümet döneminde kendilerini deşifre etmemek için aazami bir özen göstermişler!.

Siyasete, sanata, spora, eğitime, sağlığa, hukuka, sivil toplum kuruluşlarına, iş dünyasına, savunma sanayiine, üniversitelere, terör örgütlerin, yardım kuruluşlarına, derneklere, vakıflara, sosyal faaliyet alanlarına ve küçücük bir topluluğun oluşabileceği her alana bukalemun misali renk değiştirip ustaca yerleşmişler!.

İki hedefleri var sadece!.

Birincisi: Hizmet ettikleri baronların verdiği talimatları kimselere sezdirmeden eksiksiz yerine getirmek!.

İkincisi: Bu hizmetlerin karşılığında limit sıkıntısı yaşamadan istedikleri kadar para kazanıp ekonomik anlamda oluşturdukları hiyerarşi sayesinde gelecekte de ağır söz sahibi olabilmek!.

Başardılar mı, fazlasıyla evet!.

Peki ne yapmak lâzımdı!.

Özellikle 12 Eylül darbesinden sonra biti kanlanmaya başlayan bu örgütü, ismini İslam Dini ile ön plana çıkarmasından dolayı teveccühle bakmak yerine en azından doğruları anlayana kadar renk vermeden sorgulamak gerekmezmiydi?.

Özal ile palazlanıp Ecevit ile altın dönemini yaşayan, Erbakan ile kudret şarabı içip Erdoğan ile zehirli köklerini salan bu FETÖ Terör Örgütü olumlu sözler söyleyenlerin mevkii makam sahibi olmalarını ve olumsuz yaklaşanlarında kararan hayatlarını mercek altına alıp incelemek yerine her olan biteni kadere bağlamak en büyük hatamız olmadı mı sizce de!.

Bu geri dönüşü olmayan hataları anlamamız 2011 yılını buldu, haklarında hazırlanan gizli raporların derlenip toparlanarak dönemin Başbakanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne konulması 2012'nin başlarına kadar uzadı!.

Erdoğan raporu incelediğinde ise yakın çalışma arkadaşlarından birisi ise, Başbakan Erdoğan'ın böyle bir raporun hazırttığını ve o raporun tamamlanıp önüne geldiğini çoktan haber vermişti bile Okyanus Ötesindeki şarlatana!.

Sonrası malumunuz; Paralel Yapı'nın içinde olduğu provakatif eylemler, failleri yakalanamayan, yakalansa da yargı içindeki FETÖ'cüler tarafından neredeyse aynı gün tekrar salınan provakatörler, ardı arkası kesilmek bilmeyen sinsi planlar, stratejik oyunlar, Üst Aklın dolaylı müdahaleleri ve küresel güçlerin bu kuraldışı oyuna dışarıdan müdahaleleri!.

Sonuçlarına baktığımızda, 15 yıllık geceli gündüzlü çalışmaların ve yatırımların getirisi neredeyse deve de kulak denecek kadar boyutlara ulaşamamış bile!.

Gezi İhanetinde, 17/25 Aralık ihanetinde, HDP'nin CHP desteği ile Doğu ve Güneydoğu'da ülkeye verdiği zararlarla ddoğrudan ve dolaylı olarak neredeyse 300 milyar dolara yakın kaybımız ve yitirilen polis asker ve sivillerle de yüzlerce yitirilmiş canımız var!.

Acaba diyorum, Fethullah Gülen denen iblisin yapılanması hakkında en küçük bir bilgi veya belgeyi aktaranları hapislerde onun yargısı ile çürümesini izlemek yerine bildiklerini anlatmasını sağlamak, kurulan özel bir ekiple bu bilgiler ışığında ilerleyerek Paralel Yapı'ya sızmak daha mı iyi olurdu ülke menfaatleri için!.

Sabırla 40 yıl boyunca en düşük imkânları kullanarak devlet içine sızdıkları gibi biz de en günümüzün en iyi teknolojilerini kullanarak doğrudan müdahale etmek yerine daha akılcı bir yöntem izleyerek bu yapıya sızmış olsaydık daha kısa zamanda daha iyi sonuçlar alamazmıydık!.

Tıpkı İngilizlerin Abdulhamid Hanı'ın yanına yerleştirdiklerini zannettikleri ajanlarının aslında Abdulhad Han'ın onların yanına yerleştirdiğini bilmemesi gibi yol izlenseydi sizce de Paralel Yapıyla böyle amansız bir mücadeleye girilmesine gerek kalırmıydı!.

Şu bittiğini zannettiğimiz haliyle FETÖ'nün içimizden temizlenmesi emin olun 20 yıldan daha fazla zamanımızı alacak!.

Neden mi; İşe yerlestirdiği ve halâ kendisine sadakatle bağlı olan binlerce Haşhaşisi var ve bu uyuyan hücrelerinin emekli olması için en az 20 yıl geçmesi gerekiyor!.

Bu Haşhaşileri yüzümüze ne kadar gülerlerse gülsünler, buldukları ilk fırsatta Hocaları olacak şarlatanın intikamını almak için ellerinden geleni fazlasıyla yapacaklar!.

Oysa direk taaruza geçip boğazlarına çökmek yerine onların yaptığı gibi biz de devlet olarak aralarına sızma yolunu deneseydik, 3 5 yılda en tepe isimlerini ve ülkemizde yaşayıp küresel güçlerle derin bağlantıları olanları olan kritik adamlarını bir gece düğmeye basıp derdest etseydik bunun oluşturacağı infiali 1 ay bile sürmeden geride bırakırdık ve haklarında elde edilen bilgileri de Kamuoyu ile paylaşıp gerçek yüzlerini en belirgin bir biçimde deşifre ederek herkesi devlete hak vermeye mecbur bırakmış olurduk!.

Hiç birşey için geç değil aslında!.

Başı ezilmiş bir yılanın titreyen kuyruğu gibi çırpındıkları şu aciz zamanlarında izleyeceğimiz en akıllıca yol aralarına sızmak ve en yanlış kararları vermeye meyilli oldukları zamanı bir fırsata çevirmek devletin bekası için daha hayırlı olacaktır!.

Kimseyi üzeri cilalanmış afilli lâflarla kandırmaya gerek yok; Gülen denen iblisi de Amerika teslim etmeyecek, ona köpeklik yapıp Avrupa'ya sığınan avanelerini de geri iade etmeyecekler!.

Amerika ve Avrupa son iki yıldır bizi Gülen ve Haşhaşileri ile oyalararak işlerini yine saman altından su yürütür misali yürütmeye devam ediyor!.

Artık Gülen denen iblisin ve deşifre olup kaçan Haşhaşilerinin peşinden koşmak veya onlara lâf yetiştirmek yerine ülkemizde bu faaliyetleri onlar adına kimler yürütüyor bu şifreleri çözelim biran önce!.

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık