PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 31 Ocak 2018, Çarşamba 5:16
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Kimsenin sizden Milli olmanızı beklediği yok, Hafiften Adam olsaydınız da razıydık!

Şunu açık yüreklilikle beyan edebilirim ki; ülkenin son 3 5 yılda yaşadıklarına şahit olup halâ Allah'ın lütuf ve mucizelerine inanmayanlar bana göre ateist değil, ileri deredece gerizekâlılardır sadece!.

Sağ'cı bildiklerimizden Sol'cu bildiklerimize, Çağdaş bildiklerimizden Gerici bildiklerimize, Lail bildiklerimizden Yobaz bildiklerimize, Okumuş ve Kültürlü bildiklerimizden Cahil ve Bağnaz bildiklerimize, Atatürkçü bildiklerimizden Antikemalist bildiklerimize, Vatansever bildiklerimizden Vatan Hainlerine kadar herkesin ipliği pazara çıktı ve kimin kaç kuruşluk değerinin olduğu en net biçimde görünmeye başladı artık!.

Atlattığımız badirelere, yaşadığımız memleket meselelerine, karşılaştığımız sorunlara, hiç yoktan yaşadığımız kriz ve gerilimlere bakıldığı zaman "Her Hayyırda Bir Şer ve Her Şerde de Bir Hayır Verdır" sözüne eşdeğer meselelerle birebir muhattap olmuşuz!.

Krizler, darbe girişimleri, ipe sapa gelmez sebeplerle yaşanan sürtüşmeler, siyasi rekabetler, güç manyaklıkları derken her iki tarafında zaman zaman ciddi hatalarının olduğu ve bu hataların ağır maliyetlerle karşımıza çıktığı çok alengirli dönemler yaşadık şüphesiz!.

Bugün yanımızda olanın düne kadar karşımızda yakışıksız sözlerle durması, düne kadar yanımızda olanın da bugün karşımızda durup ahkâm kestiği riyakâr bir döneme kadar geldi iş!.

"Yine mi Kandırıldınız" diyerek dalga geçenlerin kandıranın safında olması kadar, kandırılanında dalga geçenlerin safına yanaşıp onlarla aynı cepheden çamur atmaya kalkması kadar namussuz durumlara da hep beraber şahit olduk!.

Dün "Türkiye ile İran Arasında Savaş Çıkarsa İran Saflarında Yer Alırım, İran Düşerse Doğu da Düşer" sözleriyle strateji pezevenkliği yapmaya kalkan zaarın bugün sınır dışında olan kendi askeriyle bir beka mücadelesi veren Özgür Suriye Ordusu'na "İt Sürüsü" diyebiliyor olması kadar ilerlettik esnek siyaset anlayışımızı!.

Beyni sulanmış bir zavatın Genel Başkan Sıfatıyla işgâl ettiği kürsüden "Ben Gerekirse 10 Bin Şehit Verirdim ama Yine de Süleyman Şah Türbesini Oradan Taşımazdım" sözlerine alkış tutan zavallı şakşakçılarının aynı konuşma içerisindeki "Mehmetçik Kanıyla Oy Devşirmeye Kalkmak Büyük Bir Ahlaksızlıktır" sözlerini de aynı mecburiyetle alkışlamak zorunda olduğu değişik ruh hallerine de şahit oluyoruz hayretler içinde!.

Konsolosluk önündeki kulübeye bekçi köpeği olarak bile bağlanmayacak kadar karaktersiz birisini Hükümet tamamen kendi inisiyatifini kullanarak bir tabur askeriyle kurtarır, gelin görün ki kurtardığı o karaktersiz it de çıkıp kendisinin kurtarılama emrini verene "Ulan" çekip verilen emri yerine getirenlerin başında olan en önemli kişilerden birine Meclis Basın Odasındaki kameralar önünde "Orospu Çocuğu" diyecek kadar şerefsizleşebilir gördüğünüz üzre!.

Tek işleri Türkiye'de hayat kurtarmak ve sağlık sektöründe hizmet vermek olan bir sendika ile ona ibrikçilik yapan başka bir sendika çıkıp 40 bin insanımızı katleden teröristlere destek olmak için vatana ihanetin dibine kadar vurur, yargı bu terör sevicilerin tasmalarında tutup hesap sormak isteyince memlekette kıyameti koparmaya kalkarlar!.

Başka bir zibidi tayfası meşru müdafa hakkını kullanmak zorunda kalan devletin teröristleri öldürmesinden rahatsız olup bildiri yayınlar, hükümet kanadından bu zibidi tayfasına uyarı gelince ülkenin dikta ile yönetildiğini iddia edip kıçlarına neft sürülmüş sıpa gibi avaz avaz anırıp ortalığı velveleye vermeye kalkarlar!.

Millet ve ülke için tek bir çivinin bile çakılmadı hatta çakılan çivilerin bile söküldüğü kendi zihniyetlerine mensup olanların yönettiği zamanlarla anlamsız bir biçimde övünüp astığım astık kestiğim kestik ecdatlarıyle övünürler ama son 15 yılda kendilerini gavura gebe kalmaktan kurtaran zihniyete havlayıp hırlamaktan da geri kalmazlar!.

Teröristin yaşama hakkını savunmayı kendilerine şiyar edindikleri gibi teröriste karşı savaşan güvenlik güçlerini ellerinden gelse darağaçlarında sallandırmaya kalkarlar!.

Düne kadar ülkenin ikiye bölündüğünü iddia ettikleri zaman şiddetle karşı çıkardım ama karşı çıkmamın sebebi mevcut hükümetin ayrımcılık yaptığını iddia etmelerini zannetmekti!.

Bugün içeride ve dışarıda verdiğimiz mücadeleye baktığım zaman ülkenin ikiye bölündüğü hususunda halkı olduklarını tüm kalbimle kabul ediyorum!.

Mamafih; ülke Vatanını Sevenlerle Vatanını Satanlar arasında ciddi bir bölünme eşiğine kadar gelmiş durumda!.

Ne diyelim, Allah sonumuzu hayretsin!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık