Milli ve Yerli


  • 13 Şubat 2018, Salı 11:25
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Komik olmayın beyler!.

Bir taraftan sınırlarımızın ötesindeki Afrin'de beka mücadelesi veriyoruz diğer taraftan sınırlarımızın içinde selahiyet ve asayiş mücadelesi veriyoruz teröristlere karşı!.

Kolay değil; Arfin'de de ülkemizde de resmi verilere göre tam 16 ayrı ülkenin paralı çakma lejyonerlerine karşı verdiğimiz bu amansız mücedeleyi süreklilik haliyle devam ettirmek her babayiğidin harcı değil elbette..

Devlet ve millet olarak gelen Şahadet haberleri yüreğimizi düğüm düğüm ederken kararlı ilerleyişimiz göğsümüzü ziyadesiyle kabartıyor EvelAllah..

Lakin; verdiğimiz mücadelenin karşılığını sadece karşımıza çıkan hedefleri etkisiz hale getirerek ve imha ederek terörle mücadele ettiğimizi iddia eden olursa bu fikre pek katılabileceğimi söyleyemem doğrusunu isterseniz!

Afrin'de tankımıza yapılan roketli saldırı sonucu Şehid olan askerleimizin acısı yüreklerimizi yakarken HDPKK'lı terör yandaşlarını Ankara'da yapılacak olan terör kongresine taşıyan otobüste yapılan halaylı marşlı kutlamaya sessiz kalmak 40 bin canını teröre kurban vermiş olan bu millete yapılabilecek belki de en büyük hakarettir!.

3 5 bin tane vatan haininin toplanıp PKK sloganlarıyla inlettiği salonda terörist başı Öcalan'a saygı duyup selâm yollaması, 3 5 tane CHP'li  Mustafa Kemâl'in itinin de bu selamlaşma merasimine eşlik edip saygılarında kusur etmemesi hakaretinde ötesinde bir durum!.

Asıl merak ettiğim şu ki; 

Bu ülkede FETÖ elebaşı olarak ilan edilen Pensilvanya itine bırakın selâm verilmesini sempati dahi duymak kişiyi yasal olarak suçlu ilan ediyorsa, Fetoş'un bekli de 100 katı kadar kanlı cinayetlerin faili olarak İmralı'da tutulan terörist başı Öcalan'a açıktan selam yollamak ve saygı ile yâd etmek neden cezai karşılığı olan bir suç olarak değerlendirilmiyor da sadece kuru kuru bir soruşturma ile sonuçlanıyor!.

Mamafih; Öcalan'a saygısında kusur etmeyenler, selam yollayanlar, onu tebessümle ananlar hakkında neden sadece "Suçu ve Suçluyu Övmek" suçlamasıyla ancak yürekli bir savcı çıkarsa soruşturma açılıyorda, Fetoş denen şarlatana mail hesabından en küçük bir cümle kurulsa bile bu cümleyi kuran kişi direk "Terör Örgütü FETÖ'ye Üye Olmak" suçlamasıyla şafak operasyonu düzenlenüp o gecenin sabahında paketlenip tutuklanmak üzere mahkemeye sevk ediliyor!.

Fetoş denen şerefsiz elbette azılı bir terör örgütü lideri ve eğer imkân bulabilseydi Öcalan'dan daha kanlı eylemlere imza atabilecek kadar şuursuz bir katil ama Öcalan denen bebek katilinin yanında daha mı masum bir kişiliğe sahip ki FETÖ'cü olan ile Öcalan'cı olan arasında böyle dağlar kadar fark var kanun anlayışımızda!.

Devletimizin yetkilileri Türk Ceza Kanunlarımız, mahkemelerimiz, soruşturma yetkisine haiz olan savcılarımız Öcalan ile FETÖ arasındaki bu pozitif ayrımcılığı neye göre yapıp sınıflandırıyorlar!.

Ülkemizde okuma yazma seviyesi yüzde 85'llere dayanmışken, hemen hemen her yetişkin fert okuduğunu anlama kabiliyetine sahipken, okuduklarından bir anlam veya sonuş çıkarabiliyorken neden bu iki terörist arasındaki imtiyaz farkı millete anlatılmıyor yada Öcalancılar ile FETÖ'cüler arasında böyle bir ayrımcılık yapılmıyorsa FETÖ'nin itleri neden yataklarından alınıyor da Öcalan'ın itleri sadece uzaktan izlenmekle yetiniliyor!.

En basit örnek; Bank Asya'da hesabı olan bu ülkede terör örgütü üyesi sayılıp cezaevlerine atılıyorsa Öcalan'ın kurduğu ve halâ lideri olduğu PKK'ya yardım edenler neden ellerini kollarını sallayarak dışarıda gezebiliyorlar!.

Sadede gelelim; Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'nin olduğu sokağın adını "Zeytin Dalı Sokağı" olarak değiştirmekle, Obüslerin namlusunu Afrin'e çevirip bomba atmakla, hergün haber bültenlerine öldürülen terörist sayısını bildirip gövde gösterisi yapmakla terörle mücadele olmaz sayın yetkililer!.

Amerika'nın bir Papaz eliyle tadilat bahanesi öne sürülerek kapattırdığı Ayasofya'yı ibadete tekrar açacaksanız, Amerika'nın Türkiye'deki bütün kirli işlerini yürüttüğü ana merkesi olan İncirlik Üssü'nü kapatıp orada yuvalanmış ajanlarını kıçlarına tekmeyi vurup yollayacaksanız, ülkemizde vakıf adı altında ajanlık faaliyetleri yürüten yabancı kuruluşları kulaklarından tutup sınırdışı edecekseniz sizin samimi birer beka mücadelesi veridiğinize ikna oluruz!.

Sizler de 1970'lerin Solcu tayfası gibi bundan 40 yıl önce "6. Filo Defol, Amerikan Emperyalizmine Karşıyız" gibi pankartlar açıp bugün Amerikancı olacaksanız bu milletin manevi değerleriyle oynamış olursunuz sace!

Devlet politikasının grisi olmaz,  sihah veya perdeden beyaz perdeden net bir kararlılık konulur ortaya ve gereken neyse o yapılır ayrım gözetmeksizin!.

Yani, devlerin askeri Afrin'de Kızıl Elma Ülküsüyle cansiperhane terörün bataklığını kurutmak için mücadele ederken devletin polisi de Ankara'nın göbeğinde Öcalan'a selam yollayıp saygısında kusur etmeyenleri koruyacaksa, sizinkisi terörle mücadele etmek değil terörü bizzat şevkatli avuçlarınızda okşayarak korumak kollamak olur!.

Bu millet 15 Temmuz gecesi sırtınızı dayayabileceğiniz en kudretli gücünüz olabileceğini sizlere canlarını tanların altına yatarak ispat etme erdemini gösterdiyse şayet, sizin de bu milleti artık dikkate alma ve artık akıllarıyla alay etmeme zamanına geldiğinizi idrak etme zamanınız gelmiş demektir!.

Çözüm Süreci'nde gösterilen hassasiyetinizin sizlere ve millete nelere mâl olduğunun farkında mı değilsiniz yoksa ülkenin savaş halinde olduğu bir dönemde karşımızda duranların savaştığımız vatansızlar olduğu gerçeğini mi görmezden geliyorsunuz!!!

Böyle ılımlı olmanın adına siz belki "Demokrasi" diyebilirsiniz ama bunun adı demokrasi yada insan hakları değil düpedüz vatana ihanettir!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık