PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 16 Şubat 2018, Cuma 16:57
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Kürt Olmak..

Gecenin zifiri karanlığında Doğu ve Güneydoğu'da hiç bilmediğiniz bir evin kapısını çalıp kalacak yeriniz, yiyecek ekmeğiniz, giyecek kıyafetiniz olmadığını söyleyin kapıyı açan kişiye..

Dost veya düşman olmanızın herhangi bir önemi kesinlikle yoktur yada sizi tanımaları mühim değil, Kürt olup olmamanızda kesinlikle dikkate alınmaz, o kapıyı çalıp misafir olmuşsanız konu kapanmıştır!.

Bir kadınsanız kadınlar tarafından ağırlanırsınız, bir erkekseniz de erkekler tarafından ağırlanırsınız..

Evde o an erkek yoksa derhal ev fertlerinden bir erkek, kadınsanızda ev fertlerinden bir kadın derhal çağrılır ve aralanmış olan kapı hemen ardına kadar açıldıktan sonra içeri buyur edildirsiniz..

Önce banyonuz hazırlanır, siz banyodan çıkana kadar sofranız hazırlanır, siz yemeğinizi yiyene kadar çayınız ve çayınızı bitirene kadar da yatacağınız odaya mis gibi kokan bir yer döşeği serilip bembeyaz çarfaflarla kaplandıktan sonra bir isteğinizin olup olmadığı sorulur size..

Sabah olunca soba yanmış, kahvaltınız hazırlanmış, akşam geldiğiniz zaman üzerinizde olan kıyafetleriniz özenle yıkanıp ütülendikten sonra uyuduğunuz odanın kapısındaki bir sandalyenin üzerinde sabahın seherinde bırakılmış olur zaten!.

Kahvaltınızı yapıp gitmek için müsade istediğiniz zaman Dualarla uğurlanırsınız ve yola koyulup giderken elinizi cebinize attığınızda size yetecek kadar parayı da cebinizde bulursunuz muhakkak..

Malumunuz; bende sizlerin Kürt asıllı bir kardeşiyim ve anam babamdan bana kalan en büyük miras Yaradılanı Yaradandan Ötürü Sevme Fıtratıdır!.

Ben anneme "Daye" derim ama benim için Laz bir arkadaşımın annesi de benim için Daye'dir!.

Babama "Bawo" dediğim gibi Anadolulu bir arkadaşımın babası da benim için bawo'dur!.

Ablama "Xuçe" dediğim gibi göçmen bir arkadaşımın ablası da benim için Xuçe'dir!.

Vatanım 782 bin KM'dir, Bayrağım rengini Şehidimin Al Kırmızısı kanından almıştır, Bayrağımın üzerindeki Ay başımın tacı, ona yaren olmuş Yıldız göğsümün gururudur Vesselam..

Vatanıma, Bayrağıma, Toprağıma yan gözle bakan öz kardeşim de olsa düşmanımdır, Vatanımda yaşayıp bana dost olan ise Ermeni de olsa öz kardeşimdir!.

Yeri gelir Kürt kardeşimle Kürt olurum, yeri gelir Türk kardeşimle Türk Olurum, yeri gelir Roman kardeşimle Roman olurum..

Türk olan kardeşim benim yöremin Kürt böreği ile karnını doyurur, ben onun yöresinin Türk Kahvesi le keyif yaparım, toplanıp laz kardeşimin el emeği göz nuru yetiştirdiği çayını beraber yudumlayıp koyu bir sohbete dalarız hep beraber..

Söz konusu memleketimin bekası olursa: Trabzon'daki cepheyi de namusum bilirim, Sivas'taki tepe de benim için Okçular Tepesi'dir, Edirne'deki sınırda da Uhud savaşına varım, Kars'taki meydanda da Bedir'in Aslanı olmaya hazır ve nazırım her zaman!.

Asıl meseleye gelince; benim için üst kimlik İnsanlıktır ve insana kıymet verip değerlerine, kültürüne, örfüne, adetine, geleneklerine, dinine, diline, ırkına, mezhebine saygı duyan herkes bu insanlık çerçevesi içerisindedir!.

Ne Afrin'de benim Mehmedimi kahpece vuranlar Kürttür, ne benim askerime ve polisime saldıranlar benim hakkımı savunanlardır!.

Ara ara TV ekranlarında, radyolarda, gazete köşelerinde, sosyal medya mecrasında çıkıp Mehmedimin Afrin'de Kürt katliamı yaptığını savunan vatan hainleriyle uzaktan yakından alakam yoktur ve bu vatan hainlerine destek verip Kürt haklarını aradığını iddia edenlerinde Kürtlükle veya insanlıkla uzaktan yakından alakaları kesinlikle yoktur bu böyle bilinsin!.

Kürt'ten Selahaddin-i Eyyubi gibi yüreği pek kumandanlar çıkar, Kürt'ten Said*i Nursi gibi ilim irfan sahibi insanlar çıkar, Kürt'ten Bitlis'in Âlimleri, Ağrı'nın Ermişleri, Diyarbakır'ın Ûlemaları, Mardin'in İslami değerleri, Şanlı Urfa'nın Peygamber Torunları çıkar..

Kürt nankör olmaz, bölücü olmaz, askerine kurşun sıkmaz, vatanına yan gözle bakmaz, bayrağına hainlik düşünmez!.

Şunu samimiyetle ifade edeyim ki; Kürt Olmak Kaderim olmasaydı da Kesinlikle Tercihim Olurdu..

Ne HDP denen terör partisi Kürtleri temsil makamındadır ne de Afrin'deki Amerikan Köpekleri Kürtler için savaş vermektedir bana göre!.

Yazdıklarımın aksini ispat etmeye kalkan bir soysuz olursa da gelsin ben buradayım!.

 

HODRİ MEYDAN!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık