PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 23 Ağustos 2017, Çarşamba 15:28
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Racon ve Raconcular!.

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günler de yaptığı bir konuşmasının içinde yer alan "Racon" uyarısı ben dahil bazı çevrelerin takdirle karşıladığı bir çıkış olsa da özellikle muhalif çevreyi oldukça rahatsız etmişe benziyor!.

Adam çıktı kürsüye, karşısındaki topluluğa konuyla alakalı konuşmasını da Adam gibi "eee, ııı, aaa" diye lâfı eveleyip gevelemeden yaptı ve "yeri gelmişken şu uyarıyı da yapayım" diyerek üzerindeki ceketi dahi taklit edip arkasından iş çeviren, kendi adına racon kesmeye kalkan, ismini kullanıp sinsi sinsi iş bitirmeye çalışan kısaca kraldan çok kralcılık fitratıyla kendisine yakışmayan hâl ve hareketlerde bulunanlara haklı olarak bir tepki gösterdi ve "gerekirse o raconu ben keserim" diyerek kendi kendini gaza getirenlerin havasını södürdü anlayacakları ifadelerle!.

Aradan günler geçmesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu uyarısını dillerinden ve köşelerinden düşürmeyenlerin durumdan vazife çıkarma çabaları da takdire şayan!.

Enteresan olan ise, bu sözleri ayakta alkışlayanların ve aradan dakikalar bile geçmeden sosyal hesaplarında paylaşıp övgüler yağdıranların çoğu da Erdoğan'ın rahatsız olup isimlerini zikretme gereği duymadan bahsettiği kişilerdi!.

Neyse, bizim dalkavukların "racon" üzerinden takla atma meceralarını bırakalım da gelelim "racon" kelimesinden rahatsız olduklarını söyleyen ama kestikleri kanlı raconlarla bir millete on yıllardır kan kusturan sözde tatlı su solcularına!.

Tam 27 yıl boyunca bu millete raconun en kanlısı ve en adice olanı kesilirken o günlerde raconculara goygoyculuk yapanların torunları bugün Erdoğan'ın raconundan rahatsız olmuş!. ;)

Biri racon kesip o zamanın Üst Aklı sayesinde atasına ceddine racon kesip koca bir imparatorluğu harcamış, diğeri onun hem yaverliğini yapıp hem de yıllarca arkasından iş çevirmeye kalkıp gizli gizli racon kesmeye kalmış, bulduğu ilk fırsatta da kendi heylellerini diktirmekten paraların pulların üzerine kendi fotolarını bastırmaya kadar en fütursuzca raconları kesmiş, yetmemiş kaptırdığı iktidarını geri alabilemk için Amerikan mandasıyla racon kesip kendi Başbakanını bile astırmış ama beyler bunları unutup Erdoğan'ın racon kelimesini dert etmişleri kendilerine!.

Dün enteresan bir gazete küpürü gördüm ve 1946 yılına ait bu eski gazetenin sayfasında üst üste iki haber vardı.

Haberlerden birisinde; yokluk ve kıtlık nedeniyle ekmeğe hayvan yemi katıldığı yazıyordu ve hemen altında ki heberde de Malatya'da yapılacak İsmet İnönü heykeli için 300 bilra bütçe ayrıldığı yazıyordu!.

Bu ve bunun gibi tarihe saklanmış nice utanç raconlarınız verken kalkıp bize Erdoğan'ın haklı olarak kullandığı racon ifadesi üzerinden belaltı vurmaya çalışmayın!.

Bir milletin geçmişini "Efendiler Yarın Cumhuriyeti İlan Ediyoruz" diyerek bir gece de çöpe atarak ihanet edenleri..

Dini değerlerinden maddi ve manevi değerlerine kadar halkın fikrini almaya tenezzül bile atmeden ipotek koyanları..

Getirdikleri çakma ilke ve inkılaplara uymayanları aıp kesenleri..

Her iktidarı kaybettiklerinde cuntacıları pompalayıp kanlı darbelerle yönetimlere el koyanları..

Sağ'cı Sol'cu diyerek ayırdıkları gencecik insanları kendilerine uydurdukları kararnamelerle salllandıranları..

İlerici Gerici diyerek insanları sınıflara ayırıp temel hak ve özgürlüklerinden mahrum bırakanları..

Ülkesiyle milletiyle koca bir nesli ve coğrafyayı namerde muhtaç edenleri..

3 5 milyonluk nüfusu bile olmayan ülkelerden sadaka dilenenleri yıllardır yalayıp yutturduklarını unutmuşlar, Avrupa'ya kedi gibi sünenlerin kendi milletine racon kesip efenlenmesine alkış tutup Meclis'ten vekil bile kovdurmuşlar!.

Eğitim almak isteyen türbanlılara Arabistan'ın yolunu gösterip her totosu sıkıştığında da soluğu ağababalarını yanında alan çobanların "Baba" diye paçalarına sarılıp aman dilemişler ama Erdoğan'ın kullandığı racon kesme kelimesinden rahatsız olmuşlar ne hikmetse!.

Yahu siz değil miydiniz daha geçen yıl racon kesmeye kalkıp 251 vatandaşımızı tanklarla, toplarla, jetlerle, ağır makineli silahlarla gözlerini kırpmadan katleden kanı bozuklara Bağdat Caddesinde alkış tutanlar!.

Sizin raconcunuz olacak çapsız değil miydi basit bir büyükelçinin karşısında mini etek giymiş hanım kız gibi bacaklarını birbirine yapıştırıp yan yan oturarak kendi Cumhurbaşkanına racon kestiren!.

Sizin vatan millet sevdalısı şerefsiziniz değil miydi, vatana ihanet edip Alman efendilerinin kucağına oturan ve sonra efendileriyle beraber ülkesine racon kesmeye kalkan!.

Size "Atatürk'ün Askerli Değil, Ancak İtleri Olursunuz" diyerek ananıza avradınıza söver gibi dalga geçerek racon kesen meczubun liderleriyle kol kola Ankara'dan İstanbul'a yürüyen lideriniz değil miydi!.

15 yıl boyunca en kahpesinden en şerefsizine, en adisinden en namussuzuna, en haininden en alçağına kadar herkesle bir olup raconculuk adı altında yapmadığınız hangi puştluk kaldı ki bugün kalkmış racon kelimesinden rahatsız oluyorsunuz be deyyuslar!.

Erdoğan'ın o kestiği racon size değildi merak etmeyin!.

Gerekli bir durum olursa da size racon kesilmez, direk sktr çekilir ve konu kapanır!.

Bilin istedim!!!


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık