PEUGEOT..
FLO AYAKKABI..

Milli ve Yerli


  • 15 Kasım 2017, Çarşamba 20:10
İbrahimKutlay

İbrahim Kutlay

Siz siz olun Atatürk Demeyin Sakın!.

Aman ha!.

Sakın ha!.

Zinhar!.

Daha geçen hafta Türkiye Cumhuriyeti'nin koca Cumhurbaşkanı Atatürk'e "Atatürk" dediği için başına gelmeyen kalmadı Vallahi!.

Güçleri yetse, ellerinden gelse, zerre kadar destek alsalar arkalarına Beştepe'ye baskına gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı makam odasında linç edeceklerdi neredeyse!.

Sorun nedir peki; Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk'e her zaman kullandığı hitap şeklinden farklı bir biçimde davrandı ve "Mustafa Kemal" yerine "Atatürk" dedi!.

Adamın ne oy avcılığı kaldı, nede atatürkü kullanma sinsiliği kaldı!.

Sanırsın 15 yıl boyunca atatürkün isminin arkasına saklanıp sidik zoruyla seçim barajını geçip meclise kapağı atan onlar değil de Recep Tayyip Erdoğan!.

Adam eline Kur'an-ı Kerim'i alsa "Dini Kullanıyor" derler, Namaz kılsa "Şeriat Getirecek" diye tamtamcılık yaparlar, Besmele ile bir açılış kurdelesi kesse "Yobaz" derler, yanında bir Müftü ile görünse "Laiklik Elden Gitti" derler, bir Şehid Taziyesinde Ayet okusa "Şehid Babasına Çek Kesip Verdi" derler, halkın içinden biri olmaya dursun zavallım Erdoğan!.

Toplumun her ferdiyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı "Diktatör" olur, yıllarca topluma yapmadıkları eziyet kalmayan bu zevat "Memleket Sevdalısı"dır yersen!.

Bu ülke de sadece CHP cenahı Ataürk ifadesini kulanabilir, Gazi ünvanıyla hitap edebilir, Mustafa Kemâl diyebilir, küçüklüğüne kadar inip Mustafa olarak seslenebilir, çok aşka gelirlerse de "Kerata" falan da diyebilirler çünklü onların herşeyi atatürk!.

Akşamdan başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar rakılarını demlenip altlarına pislediklerinin bile farkına varamayacak kadar sarhoş olduktan sonra ertesi gün akşama anca kendilerine gelip dünden kalma çilingir masalarının fotolarını paylaşıp "Rahmetli Rakıyı Susuz Götürüdü" derler ama siz "Ayyaş" dediğiniz zaman kıyamet kopar!.

En tirajlı gazetelerin tam sayflarında "Atayı Mutsuz Eden 18 Kadın" başlığıyla bir haber yayımlayıp çapkınlığın varabileceği en uç noktaya kadar atalarını gurula iterler ama siz daha ağzınızı bile açmadan "OSMONLOYU KODON KOZ DOŞKONLOĞO YOKTO, PODOŞOHLORONOZ SOPOKTO" diye ağzılarını açıp yüz felci geçirmiş gibi dudaklarını büzerek çemkirmeye başlarlar!.

Kendi karısı Latife hanımın, kendi el yazısıyla, kendi kocasını hakkında yazdığı bir mektubunu noktasına virgülüne dahi dokunmadan yayımlarsınız sizi dava edip işgüzar bir hakimin verdiği keyfi keder bir ceza kararına mahkûm ederler!.

Akli dengesini yitirmiş bir manyak çıkıp "Atatürk Uzaydan Geldi, Son Kitap Nutuk" gibi gerizekâlılıkla bile ifade edilemeyecek bir cümle kurar, alkış tutarlar ama siz bu ahmakça cümleye güldüğünüz için hain ilan edilirsiniz!.

Her gece bir barın tuvaletinde sızıp arkadaşlarını kollarında arka kapılardan en yakın hastanelerin acil servisine girdiği alkol koması için götürülen bir hergele elindeki rakı kadehini karşısındaki atatürk posteriyle tokuşturup o fotoyu da "Delikanlılığın Raconu" diye kulağındaki küpesiyle paylaşınca ard arda dizi teklifleri gelir, siz "Sirozdan mı Öldü" diye kısık sesle sorduğunuz zaman o puşta dizi teklifleri yapan TV kanalı sizi anahaber bültenlerinde yobaz ilan edip toplum linçine maruz bırakırlar!.

Atalarının evlatlık alıp himaye ettiği ve tüm sorumluluklarını üstlendiği 3 yaşındaki kız çocuğunu kucağına oturtup bira içirmesine tükürüklerini sürüp yaşarttıkları gözleriyle duygusala bağlamış gibi bakıp ajitasyon yaparlar ama sizin 17 yaşındaki lise öğrencisi çocuğunuz Cuma Namazına gittiği zaman onu korku müziği eşliğinde efektlerle hazırlayıp haber bültenlerinde kıyamet alâmeti gibi servis ederler!.

Onlar her Kamu binasının önüne, her devlet memurunun masasına, her okul bahçesine, her dağın tepesine, her şehrin meydanına, aklınıza gelebilecek her boş alana bir atatürk heykeli diktikleri zaman hizmetin alâsını yapmış olurlar ama siz dünyanın gıpta ile baktıığ asırlık projeleri milletin yararlanması için yaptığınız zaman oradan uçarak geçecek kuşlarını bile güzergâhını ihlâl edebilir bahanesiyle ipe sapa gelmez itirazlarla yırtık dondan fırlamış gibi ortaya çıkıp memleketin altını üstüne getiren eylemler yapıp taşı taşın üzerinde bırakmazlar!.

Daha geçtiğimiz aylarda İlhan Şeşen isimli kendi güruhlarından bir sanatçı müsvettesi para çektiği bankamatiğin hemen 1 adım yayında ve gündüz vakti donunun lastiğini sıyırıp kimselere aldırış etmeden işemeye başladı ama konunun medyada yer bulması sadece 1 2 saat sürdü!.

Hani İlhan Şeşen'in üzerine biraz daha gidilmiş olsaydı, şuna emin olun o sokak ortasındaki iğrençliğe bile "OMO OTODA BOYLO OŞORDO" diye kılıf uydurup İlhan Şeşen'in işemesine bile bakıp bakıp ağlayacaklardı neredeyse!.

İsminin önünde yada sosyal hesabının nickinde atatürk ismi yada resmi olan bir sapıp küçük kız çocuklarını taciz ve tecavüzden suçüstü yakalanıp suçunu itiraf etse bile o sadece psikolojisi bozuk hasta birisidir ama şerefsizin biri çıkıp çocuk tacizciliği yaptıysa ve yıllar önce çalıştığı Ensar Vakfı'nın bilgilerini profilinde paylaştıysa bütün Ensar Vakfı camiası, vakfı destekleyenler, bağış yapanlar topykün sapıktır onlara göre!.

Onlara göre atatürkün yaptığı herşey mübahtır ama siz Abdulhamid Han'ın yaptığı hiç birşeyi Asla ve Kat-a yapamazsınız!.

Neden mi: Çünkü onlar yaptıkları her ahlaksızlığa "Atatürkçülük" kılıfı uyduruyorlar ve istedikleri gibi ahlaksızca yaşamanın verdiği özgürlüğü atatürkçülüklerine borçlular!.

Tıpkı Rahmetli Uğuz Mumcu'nun dediği gibi aslında: Bu Ülke de Banka Bile Soyarken Atarük Maskesi Kullanıyorlar!!!

Onlara sorarsanız atatürk Subayı olan Kubilay için koca Menemen'i hiç düşünmeden ateşe verip yakmıştır ama bugün kol kanat gerip beraber salladıkları terör partisi HDP'nin vekilleriyle beraber askerlerimizi polislerimizi Şehid eden PKK'lıların cenaze merasimlerine beraber katılıp birbirlerine sarılarak salya sümük ağlarlar!.

3 5 kişi toplanıp bir araya geldikleri zaman krdukları ilk cümle "Atatürkün Askerleriyiz" olur ama kendilerine açık açık "Atatürkün İtlerisiniz Ulan" diyen Sırrı Sakık'ı üzerine toz konmasın diye cam fanuslarda öpe koklaya saklarlar!.

Adnan Menderes'in ismi bile geçtiği zaman Besmele Duymuş Şeytan misali irite bir hâl alıp yapmadıkları hakaret kalmaz ama bugün sıpasını kaybetmiş eşek gibi anıra anıra ağlayıp zırladıkları, tapınak haline getirdikleri, her totoları sıkıştığında koşup gittikleri anıtkabir'i Adnan Menderes'in yaptırdığını, ortada kalan atatürkün naaşını bizat Menderes'in oraya getirttğini, bugün arkasına saklandıkları Atatürkü Koruma Kanunu olan 5816 numaralı yasayı da yine Andan Menderes'in çıkarttırdığını asla söylemek istemezler!.

Çöreklenmişler adamın kurduğu partinin başına, devletten maaşlarını en kallavisinden alıp çatır çatır yiyorlar, devletin parasıyla kurduğu bankasından da faizsiz kredilerini istedikleri gib çekip malı götürüyorlar, 94 yıldır çaktıkları tek bir çivileri, yaptıkları heykel dışında tek bir eserleri yok, Tek Parti döneminden sonra tam 57 yıldır iktidar yüzü görmemişler, olan biten her kahpeliğin altından mutlaka yedikleri bir halt çıkar ama sakın ha dokunmayın!.

Çünkü onlar Atatürkçüdür ve Atatürkün ismini sadece onlar kullanabilir!.

 

 

 

 

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
yukarı çık